۱۳۹۷/۰۴/۰۲ فرزاد عامری

بررسی ویدیویی خودرو تویوتا پریوس 2017بررسی ویدیویی تویوتا پریوس ۲۰۱۷

تویوتا پریوس ۲۰۱۷ یکی از محبوبترین خودروهای جمع و جور بازارهای جهانی است که در بازار ایران نیز شاهد حضورش هستیم. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی ویدیویی این خودروی جذاب بپردازیم.

بی‌تردید طراحی‌های مدرن هستند که آینده‌ی فناوری را به ما نشان می‌دهند؛ در این میان می‌توان به خودرو تویوتا پریوس ۲۰۱۷ به عنوان یک اتومبیل هیبریدی اشاره کرد که به واسطه خلاقیت در طراحی و استفاده از تکنولوژی‌های نوین باعث شده یکی از جذاب‌ترین خودروهای میان رده جهان را ببینیم.

پریوس تازه ورود به بازار ایران، چهارمین نسل این خودرو ژاپنی از سال ۱۹۹۷ میلادی است. نخستین نسل پریوس تا سال ۲۰۰۳ نیز به تولید می‌رسید و ۵ میلیون نسخه از آن نیز تا پیش از ورود به بازار ایالات متحده که با تاخیر هم انجام گرفت، به فروش رسید. از آن زمان، تویوتا هر ۶ سال نسل جدیدی از پریوس زیبای خود را بازطراحی کرده و روانه‌ی بازار می‌کند. این خودرو در سه کلاس C به عنوان یک هاچ بک، V به عنوان یک ون و پرایم که همانطور از نامش مشخص است شامل پیشرفته‌ترین فناوری‌های شرکت تویوتا است.

بررسی ویدیویی تویوتا پریوس ۲۰۱۷

دانلود ویدیو –

با نگاهی به ظاهر این خودرو، شاید شما هم متوجه طراحی عجیب آن شده‌اید؛ اما باید بگوییم که این طراحی عجیب و غریب عمدا از سوی تویوتا در پیش گرفته شده است و اگر قصد خرید خودرویی را دارید که نمی‌خواهید زیاد در چشم‌ها باشد باید بگوییم که قید خرید یاریس را بزنید. چراغ‌های LED جلو و عقب این خودرو به شکل خفاش‌هایی با برش‌های تیز طراحی شده‌اند و چراغ‌های پشتی بر خلاف دیگر سدان‌های بازار به حالت عمودی قرار گرفته‌اند.

بررسی ویدیویی خودرو تویوتا پریوس 2017

البته تمام این‌ها به معنای زیبایی طراحی خودرو نیست. یکی از نکات منفی که شاید باعث شود بسیاری از افراد چشمشان را بر روی خرید این خودرو ببندند، همین ظاهر عجیب خودرو باشد. به طور مثال جلوپنچره‌ی تویوتا پریوس ۲۰۱۷ به صورت یک تکه با بدنه طراحی شده است. همچنین در حالی که ظاهر این خودرو خشن و تیز است، اما از نظر فنی نمی‌توانید انتظار عملکرد یک خودروی اسپورت را داشته باشید. به طور کلی نیز پریوس ۲۰۱۷ نسبت به مدل سال گذشته خود نیز کشیده‌تر، خوابیده‌تر و پهن‌تر شده است.

بررسی ویدیویی خودرو تویوتا پریوس 2017
بررسی ویدیویی خودرو تویوتا پریوس 2017

به صورت استاندارد رینگ‌های آلومینیومی ۱۵ اینچی برای این خودرو در نظر گرفته شده است،‌ اما خوشبختانه در مدلی که وارد بازار ایران شده شما قادر به سفارش مدل‌های ۱۷ اینچی خواهید بود. آینه‌های جانبی خودرو دارای گرم کن و راهنما هستند و سنسورهای باران نیز در دو شیشه پاک کن پشتی و جلویی تعبیه شده است.

بررسی ویدیویی خودرو تویوتا پریوس 2017

بررسی ویدیویی خودرو تویوتا پریوس 2017
بررسی ویدیویی خودرو تویوتا پریوس 2017

بررسی ویدیویی خودرو تویوتا پریوس 2017
بررسی ویدیویی خودرو تویوتا پریوس 2017

یک پیشرانه ۴ سیلندر با حجم ۱٫۸ لیتر در زیر کاپوت این خودرو جای گرفته است که حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعتی را به همراه دارد. پریوس همچنین برای رسیدن به شتاب ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، نیازمند ۱۰٫۶ ثانیه زمان است. بدین ترتیب نمی‌توان این محصول را خودرویی پرشتاب توصیف کرد. اما توجه داشته باشید که میزان مصرف سوخت، برگ برنده‌ی تویوتا در این خودرو است. تویوتا پریوس ۲۰۱۷ در هر ۱۰۰ کیلومتر تنها ۳٫۶ لیتر بنزین می‌سوزاند که می‌تواند نسبت به رقبایش شگفت انگیز باشد. حجم باک این خودرو ۴۳ لیتر بوده و می‌توانید با هر باک کامل آن مسافتی بین ۷۰۰ الی ۸۰۰ کیلومتر را طی کنید. فراموش نکنید که این خودرو، یک خودروی هیبریدی است.

تهیه شده توسطگجت نیوز
بازخوانی مطلب : http://gadgetnews.net